WebFlowKoduleht

Miks valida Webflow?

Webflow on pilvepõhine no-code lahendus kodulehe valmistamiseks. Webflows saab kodulehe valmistada visuaalselt ilma koodi kirjutamata. Webflow kasutamise eeliseks võib pidada kuni kolmandiku võrra väiksemat ajakulu kodulehekülje arendamisel. Tutvustame Webflow kasutamise eeliseid võrreldest teiste CMS süsteemidega nagu Wordpress, Drupal, Joomla.

Kodulehekülje arendamine

Webflowd kasutades toimub kodulehekülje arendamine läbi visuaalse töölaua. Traditsioonilise CMS-iga erilahendusena valmiva kodulehekülje valmistamisel tuleb veebikujundusest teha internetibrauseritele arusaadav html/css/javascript kood ehk front-end lahendus. Sisu kuvamiseks ja funktsionaalsuseks saab kasutada pluginaid ehk mooduleid või kodeerida vajalik funktsionaalsus ise. Enamasti on erilahenduste puhul vajalikud lisaarendused ka administreerimis liidesele. Digiagentuurides on selle töö jaoks programmeerijad. Kas seda teeb front-end või full stack arendaja see polegi otseselt oluline. Ajakulu on see igaljuhul.

Webflowga on veebikujundajatele võimaluse valmistada kodulehekülg algusest lõpuni ise. Weblow proffessionaalse kasutamise eeliseks on oskus kirjutada käsitsi kodulehekülje koodi. See aitab mõista veebibrauserite loogikat. No-code lahendused võivad jääda pinnapealseks ja keerukamate lahendustega töötamisel tuleb kirjutada koodi. Kui kujutame ette keskpärast kodulehekülge siis meie praktikas on Webflow muutnud arendamise ning uuendamise kiiremaks ning lihtsamaks.

CMS ehk sisuhaldust tarkvara

Webflows on kasutajasõbralik CMS funktsionaalsus. Webflow CMS funktsionaalsus sobib hästi keskmise keerukusega turundusveebile või blogile. Lehekülje kujundus põhja saab visuaalselt valmistada. Sisu sisestatakse läbi CMS töölaua. Kasutades CSV importimist saab teistes sisuhaldus süsteemides loodud sisu importida Webflowsse.

Animatsioonid ja interaktsioonid

Webflow võimaldab lisada erilahendusena animatsioone ja interaktsioone. Oskuslikult kasutades lisavad need veebile väärtust. Kui ise arendades nõuab heade animatsioonide tegemine eri oskusi ja palju aega siis Webflow on muutnud töö kiiremaks ning lihtsamaks. Kui on vajadus siis alati saab Tweenmax GSAP, Lottiega lisada ka keerukamaid lahendusi.

Kiirusele optimiseeritud

Veebilehe optimeerimine, et ta laadiks võimalikult paljudes seadmetes kiiresti on väga tähtis. Kiiresti avanev veebileht loob positiivse kasutuskogemuse ning on oluline kriteerium otsingumootoritele. Kodulehekülje külastajad võib tulla erinevatest maailma riikidest. Webflows tehtud koduleht jagatakse automaatselt erinevate serverite vahele ja külastajale kuvatakse veebilehte temale lähimast serverist. Eesti teenusepakkuja juures kodulehte majutades asub see ühes serveris ja eri serverite vahel jagamine on nii keerukaks kui ka kulukaks.

Webflow SEO on hea

Html struktuur on suures osas kodulehekülje tegija professionaalsuse. Webflow sisseehitatud funktsionaalsus lubab kindlustab selle, et kodulehed töötavad võimalikult paljudes brauserites vigadeta. Kvaliteetne ja usaldusväärne kood on tähtis ka otsingumootori ehk SEO optimiseerimise puhul. Webflows on ka sisseehitatud koodi pakkimis ehk optimiseerimise funksionaalsus.

Oma praktika põhjal võime öelda, et Webflow kodulehed on üllatanud sellega kui kiiresti ja heale positsioonile nad Googles jõuavad. Funktsioonid SEO jaoks oluliste tekstide ja meta piltide haldamiseks on sisseehitatud ja lisa mooduleid kasutama ei pea.

Integratsioonid (Zapier)

Kogu kliendi kontakte, tagasisidet, ühenda vormide või digitaalsete teenustega nagu Hubspot, Google Sheets, Slack, Airtable. Zapieriga on Webflow'l üle 750 integratsiooni.

Webflow kliendina võid magada rahulikult

Kui teed kodulehe Webflows võid ära unustada sisuhaldus süsteemi ja moodulite uuendamise. Tihti on see koht kus teised veebilehed võivad katki minna. Wordpressi kodulehti soovitame tihti uuendadakuna kõik turvaprobleemid on avalikud. See võib olla üsna kulukas. Webflow puhul hoolitseb nende meeskond uuenduste ja turvaprobleemide eest ise. Tänu sellele on risk, et teie veebileht on häkitud või läinud katki palju väiksem.

Webflow puudused

Kõik pole nii roosiline, et kui läheb kodulehe tegemiseks tuleb kasutada Webflowd. Mida kasutada sõltub juba iga veebispetsialisti personaalsest hinnangust ja eelistustest. Toome välja mõned punktid mida võiks kodulehte planeerides arvestada.

  • Webflow on kinnine süsteem mis elab pilves. Sinna saab lisada javascript koodi ja ühendada erinevate kolmanda osapoolte teenusepakkujate ning API-dega. Suuremate või keerukamate projektide puhul võivad piirangud aga muutuda ahistavaks. Arendamis kiirus võib kannatada.
  • Webflow ei paku eraldi serveriteenust. Kui ettevõttel on soov jagada faile või kasutada firmanimelist domeeninime e-posti aadressis siis tuleb kasutada veel lisa teenusepakkujat.
  • Mitmekeelsed kodulehed ei ole vaikimisi toetatud. Tuleb kasutada kolmanda osapoole lahendusi. Ei saa garanteerida kaua kolmandad osapooled oma toodet arendavad. Praktikas on samad ohud ka Wordpressi platvormil aga avatud lähtekood annab rohkem vabadust.
  • Keskmise ja lihtsama kodulehekülje ja koodihulga haldamine on mõistlik aga suuremate erilahenduste juures läheb arendusprotsess keerukaks.

Alternatiivid

Sarnaseid veebilehe valmistamise tööriistu on veel. Populaarsemad näiteks Framer, Squarespace, Wix (Editor-X). Läbi aastate on õnnestunud neid kasutada. Tegemist on lahendustega mis kõik teevad seda milleks nad on loodud üsna hästi. Gives usume unikaalse brändipõhise disaini olulisusesse ja sellest suunast vaadates on Framer ja Webflow kaks lahendust mida veebi erilahenduste valmistamiseks julgeme soovitada. Mõlemad tunduvad piisavalt paindlikud ja tänasel päeval parima kasutusmugavusega. Sellest mis on Framer ja mis on tema eelised saad lugeda siit.

Kellele sobib Webflow

Võiks öelda, et Webflow on parim valik ettevõttele kelle turundus veebi unikaalsete alamlehtede arv jääb 1 kuni 15 vahele. Webflow mõistlik valik ühevaateliste maandumislehtede tegemiseks. Kindlasti sobib Webflow ettevõtjale kes otsustab kodulehekülje ise valmistada. Webflowl on endal väga head koolitus materjalid ja Internetis on täis õpetusi. Saadaval valmiskujundusi ja nende seast peaks leidma sobiva. Give valmiskujundustega ei tegele.

Saame aidata neid kliente kes soovivad endale rätesepatööna valminud kodulehe võtmed kätte lahendust. Iga projekt on eriline ja seda kas mõistlik on kasutada Webflowd, Framerit või Wordpressi saame soovitada projekti käigus. Kodulehtede valmistamisest loe siit