UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus

UI/UX disain

Moodne ning kasutajasõbralik UI/UX disain on sinu ettevõttele vajalik. Otsid UX/UI disainipartnerit kellelt saad UI UX disaini tellida kiiresti ja paindlikult? Erinevalt puhtalt UX disaini (kasutusmugavuse disaini) agentuuridest peame lugu ka moodsast ning tipptasemel visuaalsest disainist. Oleme veendunud, et kehva visuaalse disainiga saab luua ainult keskpärast kasutatavust. Teie kliendid hindavad kvaliteetset ja moodsat UI disaini.

Automatiseeritud kodu SAAS töölaua UX UI disain

UI/UX disaini tähendus

UI ja UX disain on omavahel tihedalt seotud. Eduka digitaalse SaaS töölaua rakenduse disainimisel tuleb tähelepanu pöörata mõlemale. Kehva kasutusmugavusega (UX disainiga) toode ei saa kunagi olla edukas aga ka visuaalselt vananenud või ebaproffessionaalne toode ei jäta brändist usaldusväärset muljet. Gives kombineerime UX disaini (kasutusmugavuse) moodsa UI disaini kogemusega. Meid võib isegi kutsuda UIX agentturiks. Kogenud UI/UX disainer kindlustab, et teile disainitud lahendused näevad head välja ning on kasutajasõbralikud.

UX disain (user experience) ehk kasutusmugavuse disain

UX disain keskendub kasutuskogemuste kujundamisele, et muuta tooted ja teenused kasutajasõbralikuks, kasutatavaks ja nauditavaks. See hõlmab kasutajakeskset lähenemist, kus UX disainerid uurivad, analüüsivad ja küsivad kasutajate vajadusi ning loovad selle põhjal kasutajaliideseid ja interaktsioone.

UX disaini eesmärk on tagada sujuv ja meeldejääv kasutajakogemus, mis vastab nii kasutajate ootustele kui ka ettevõtte eesmärkidele. Veebirakenduste ja kasutajaliideste puhul ähendab see seda, et UX disain keskendub sellele kuidas kõik töötab. Milline info on ekraanil, mis järjekorras seda esitletakse. Millised sammud peab kasutaja läbima ja mis järjekorras.

UI disain (User Interface) ehk kasutajaliidese disain

UI disain keskendub kasutajaliidese kujundamisele, et muuta tooted ja teenused visuaalselt atraktiivseks, funktsionaalseks ja usaldusväärseks. See hõlmab disainerite tööd paigutuse, värvide, kirjatüüpide ning nende suuruste, ikoonide ja muude visuaalsete elementidega, et luua brändile sobilik kasutajaliides.

UI disaini eesmärk on luua visuaalseid lahendusi, mis toetavad UX disaini ning pakuvad meeldivat kasutuskogemust. Veebirakenduste ja kasutajaliideste puhul tähendab see seda, et UI disain keskendub sellele kuidas kõik välja näeb. Mis värve ja fonte on kasutatud. Millist gridi on kasutatud ja kui suured vahed on erinevate sisu elemendid ning nende vahed.

UI/UX disaini tasub investeerida

UX/UI disaini tasub investeerida, kuna see mängib olulist rolli kasutajate rahulolu ja pikaajalise edu tagamisel digitaalsetes toodetes ja teenustes. Hea kasutuskogemus suurendab kasutajate kaasatust, parandab konversioonimäärasid ning aitab luua tugevat ja positiivset brändikuvandit. Investeerimine UX/UI disaini võimaldab ettevõtetel eristuda turul, pakkuda konkurentsieelist ning pikaajalist klientide lojaalsust. Sel moel aitab see tagada edukat ja kasumlikku äritegevust.

Kliimatehnoloogia töölaua UI/UX disain

B2B UX/UI disainid

Suur osa UI disaini projektidest mille kallal töötame on paljudele veebikasutajale kättesaamatu. B2B suunaga veebitarkvara puhul võib mõelda, et UI/UX disain pole oluline kuna enamik seda ei näe. Kliendid on olemas ja kasutavad meie toodet nagunii. See ei ole aga tõsi.

Visuaalselt modernsed ja läbimõeldud UI/UX disain suurendab ka ettevõtte enda töötajate rahulolu. Oskuslikult disainitud ning kasutajasõbralik SaaS tarkvara hoiab kokku töötajate aega. Samamoodi võib läbi planeeritud kasutusmugavuse (UX disaini) vähendada vigade tekkimist. Klientidele suunatud B2B rakenduste puhul võib oluliselt ettevõtte kulusid mõjutada ka nö klienditoe pakkumise maht. Kui UX disain on selge siis puudub lõppkasutajal ka vajadus küsida lisainformatsiooni.

B2C UI/UX disainid

Tavatarbijale suunatud UI/UX disainilahenduste kasutamine võimaldab tööprotsesse automatiseerida ja hoida kokku nii enda kui lõppkasutaja aega. Planeeritud kasutajasõbraliku disainiga süsteemid ja protsessid vähendavad vigade hulk ning suurendavad kliendi rahulolu.

Kasutajaliideste disainimisel (UI disain) kehtivad natukene teised reeglid kui kodulehtede disainis. Enamasti on esitatava informatsiooni hulk teine ja kasutaja peab süsteemi kaudu sooritama teatud tegevusi või saama tagasisidet toimunud sündmustele. Paljud digitaalsed tooted võistlevad omavahel kasutajate pärast. Kui toote hinna ja äriloogika on paigas siis on just bränd, kasutusmugavus (UX disain) ja visuaalne väljanägemine (UI disain) see mis võib tugeva kliendisuhte luua. Siinkohal ei ole alati kõige targem olla UI/UX disaini tellida veebiagentuurist kellel puudub keerukamate süsteemide kujundamise kogemus.

UI/UX Disainisüsteemid

Disainisüsteem (Design system) on struktureeritud disaini juhiste, keelekasutuse, korduvkasutatavate elementide, komponentide ja põhimõtete kogum, mida kasutatakse UI/UX disainiprotsessis. See aitab tagada UI kasutajaliideste visuaalset järjepidevust, tõhustada koostööd ui ja ux disainerite vahel ning kiirendada uute toodete ja teenuste arendamist. Disainisüsteem võimaldab efektiivsemalt hallata disainielemente, nagu värvid, fondid, ikoonid, nupud ja vormid, ning tagab, et need on ühtlased ja kvaliteetsed kogu organisatsiooni erinevates rakendustes ja platvormides.

Ühel ettevõttel võib olla ka mitu disainisüsteemi või disainisüsteemide kogum eri teenuste ja toodete vahel. Kõige lihtsam näide võiks olla see, et turundusveeb ja digitoode kasutavad erinevat disainisüsteemi. Mõlemal võib olla ühisosa aga spetsiifikast lähtudes erinev lähenemine. Sageli aetakse segamini disainisüsteemi ja kasutajaliidese komponentide kogumikku (UI kit).

Disainisüsteemi loomisele peaks mõtlema siis kui ühe projekti või tootega töötab mitu erinevat ui või ux disainerit.

UI/UX disain arstile broneerimis süsteemist
UI kit ehk kasutajaliidese komponentide kogumi näide ≠ disainissüsteem

Korraliku UI/UX disainisüsteemi loomine on hulk disainitööd. Enamus Give klientidest ei saa disainisüsteemi kasutamisest täielikult kasu ja pigem soovitame investeerida korralikku UI teema loomisse. Kui teie ettevõttel on disainisüsteem olemas siis oskab meie UI/UX disainer sellega tööd teha ja vajadusel seda uute komponentide ja kasutusmugavuse mustritega täiendada. Nõu ja jõuga oleme oma kompetentsiga nõus abistama disainisüsteemide loomises kus saame katta UI või UX disainile keskenduvat osa või aidata analüüsida olemasolevat disainisüsteemi tervikuna.

UI-kitide disainimisega oleme hea meelega nõus aitama. Üldiselt kujundab meie UI disainer Figmas aga soovi korral võib kasutada ka Sketchi või muud disainitarkvara. Saame aidata ka Reactil põhineva front-end UI-kiti loomisega.

Töölaua UI UX disain

Aitame teid UI/UX disainiga

Pakume UI/UX terviklahendust teie disainivajadustele. Selgitame välja teie kasutajate vajadused ning pakkume välja optimaalse disainiprotsessi. Kogenud UI/UX disainer kindlustab selle, et lõpplahendus on läbimõeldud ning otstarbekas. Lõpptulemusena loome unikaalsed disainid mis on spetsiaalselt valmistatud probleemi lahendamiseks ja sobituvad teie brändiga.