UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
FramerKoduleht

Framer ❤️

Framer on uus tööriist kodulehekülgede tegemiseks. Kui varasemalt oli vaja kodulehe loomiseks tunda programmeerimiskeeli või kasutada valmiskujundusi, siis Webflow tulek muutis maailma. Nüüd on Frameri näol kohal uus tegija ja Gives usume, et sellest saab väga populaarne töövahend. Proovime teile lihtsalt seletada, mis on Framer, mis on tema eelised ning milliste kodulehtede valmistamiseks see sobib. Kes lõpuni loeb näeb ka, millise kodulehe saab valmistada nullist ühe nädalavahetusega.

Mis on Framer?

Framer on rakendus, mis töötab nii brauseris kui allalaetava programmina ja sellega saab graafiliselt kujundada valmis terve kodulehe. Kui lehekülg on valmis siis ühe nupulevajutusega saab selle avaldada.

Framer kui ettevõte on tegutsenud juba pikemat aega ja algselt pakuti disaini- ja prototüüpimistarkvara, kuid hiljaaegu muudeti suunda. Samade tegijate Framer Motion on siiani üks populaarsemaid veebianimatsioonide loomise võimalusi. Frameri meeskonnal on suur kogemus luua ja uuendada veebiloomise maastikku.

Framer ei ole kindlasti ainukene omataoline. Usun, et tänu tugevale meeskonnale ja suurele online toetajaskonnale nii disainerite kui arendajate hulgas, on tegemist tulevase turuliidriga kodulehtede valmistamisel.

Framer muudab veebilehe tegemise kiiremaks

Frameri töölaual saab kodulehekülje visuaalselt ilma kodeerimisoskuseta valmis kujundada. Olemas on valik komponente, mida saab oma soovide järgi kujundada. Keerukamate kujundusprojektide jaoks on loodud Figma laiendus, mille abil saab oma kodulehe kujundused tuua Framerisse. Tüüpilise projekti puhul on tööd nii disainerile kui veebiarendajale. Võttes kasutusele Frameri tarkvara, saab disainer ilma programmeerimisoskuseta luua valmis kodulehekülje ja selle avaldada. Hea “front-end” arendus oskus kulub küll ära ja aitab luua kasutajasõbralikumaid lahendusi.

Veebianimatsioonide loomine

Üks suurimaid Frameri tugevusi on veebianimatsioonide loomine. Julgen väita, et Frameris saab harju keskmine disainer luua kergesti animatsioone, mis varasemalt käisid keskmisele Eesti digiagentuurile üle jõu. Pisikene hirm, et kõik veebilehed hakkavad olema maitsetult üleanimeeritud, on asjakohane.

Veebianimatsioonide ja interaktsioonide loomine on olnud üks Give tugevusi juba Flashi ajast. Framerit kasutades jõuame kiiremini maitseka lõpptulemuseni. Frameris saab mugavalt kasutada nii Rive kui Lottie animatsioone. Kvaliteetsed ning otstarbekad animatsioonid muudavad iga kodulehe eriliseks.

Laiendatavus React komponentide abiga

No-code ehk siis ilma koodi kasutamiseta veebitööriistade miinuseks on see, et alati ei ole kõiki lahendusi etteantud vahenditega võimalik valmistada.

Frameris on võimalik luua enda vajadustele vastavaid React komponente. See avab palju võimalusi ja võimaldab valmistada ka keerukamaid erilahendusi.

Framer ei sobi kõikidele

Enne Frameri kasuks otsustamist tuleb kindlasti analüüsida loodava kodulehe vajadusi täna ja lähitulevikus. Framer on tänasel päeval sobilik ennekõike väiksemate ja lihtsamate veebilehtede loomiseks. Ühe puudusena võib välja tuua mitmekeelse kodulehekülje valmistamise keerukust. Framerit arendav meeskond on väike, aga tubli. Isegi kui tundub, et praegu on Framer veel veidi toores, siis tasub sellel kindlasti pilku peal hoida ja võimalusel testida. Oleme nende tegevust pikalt jälginud ja usume, et järgmise poole aasta jooksul tuleb veel palju põnevaid ja kasulikke uuendusi. Proovime ka tulevikus kirjutada natukene täpsemalt Frameri võimalustest ja ehk rääkida lähemalt mõnest põnevast projektist, mida oleme Framerit kasutades teinud.

Kellele võiks Framer sobida

Toome siin välja kellele võiks Frameris tehtud kodulehed eriti hästi sobida.

  • Arhitektuuri- ja disainibürood
  • Startupide maandumislehed ja turundusveebid
  • Advokaadibürood
  • Butiigid e-poeta
  • Restoranid tellimis võimaluseta
  • Juuksurisalongid ilu-ja terviseteenused ilma broneerimiseta
  • Persoonibrändid
  • Fotograafid

Tahad unikaalset kodulehte?

Soovitame kindlasti kõikidel huvilistel Framerit katsetada. Tegemist on uue tarkvaraga ja kohati on Frameris puudu funktsionaalsusest. Sobivatel projektidel jõuab Framerit kasutades unikaalsete ja eriliste veebilahendusteni väiksema ajakuluga. Loodetavasti rikastab Frameri populaarsuse kasv veebimaastikku ja tõstab üldist kvaliteeti.

Pisikese nädalavahetuse katsetusega saab huvi korral tutvuda siin: https://futureform.framer.website/. Kasutasime Figmat, Framerit ja tekstiloome osas aitas ChatGPT. Pildid Unsplashist.

Kes oma näppe frameriseks teha ei taha seda saame aidata nii veebilehe kujunduse, arenduse ja animeerimisega.