UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
DisainUx

Piiramatu disainipaketi head ja vead

Tutvustasime mõned päevad tagasi piiramatut kuumaksupõhist disainipaketti. Üks asi mida Give disainimeeskonda ehitades soovin teha on olla brutaalselt aus. Rääkida asjadest nii nagu nad on. Tsiteerides legendaarset autotootjat Porschet "Nobody is perfect". Piiramatu disainipakett pole perfektne aga usun, et see on hetkel üks parimaid disainiteemalisi pakkumisi Eestis kus kiirus kvaliteet ja hind on väga hästi paigas.

Alustame hullemast

Nagu ma ütlesin. Siit ei maksa oodata ilustatud müügijuttu kus lubame rääkida teenuse miinus poolest ja siis kirjutame kokku artikli nagu neid ei olekski. Alustan kohe kõige hullemast. Usun, et just nii saab lugeja kohe alguses aru kas siit jookseb tema jaoks punane joon või tegelikult tundub see kõik mõistlik. Ehk siis poindid millele tasub tähelepanu pöörata enne piiramatu disainipaketi tellimist.

Piiratud arv kohti

Nägid, mis ma siin tegin. Nagu oleks miinus aga pole ka. Aga kohe selgitan miks see on halb. Piiratud disainipaketiga müüme usaldusväärsust ja kiirust. Ise olen seda võrrelnud niiöelda politsei kiirreageerimis üksusega. Hästi varustatud, kõige osavamad spetsialistid kes sisenevad siis kui asi on eriti hull. Et säilitada oma operatiivset võimekust oleme esimeses osas valmis pakkuma seda teenust vaid mõnele üksikule kliendile. (Septembris 2023 on vabasid kohtasid saada 2 PRO paketile või 1 Preemium paketile.)

Miks see nüüd halb on? Kuna soovime antud paketiga pakkuda maksimaalset paindlikust. Ehk ettevõtted võivad tellida antud teenust just siis kui neil on vajadus kõige suurem. Probleemi koht tekib aga siin selles, et kui meil vabaneb koht soovime seda ju täita uue kliendiga. Ehk kui vanal kliendil tekib uuesti vajadus tellida rohkem disaini siis ei pruugi meil olla võimalust teda teenindada.

Üks projekt korraga tööst

Tutvustan antud paketti kui piiramatut. Ja nii reklaamitakse antud teenust ka maailmas. Kuid kas meil elus on üldse midagi piiramatut? Kuskil tulevad ette tehnilised piirangud ja inimvõimete piirid.

Tõsi on see, et antud paketi raames võite meile jätta piiramatu arvu disainipäringuid. Aga töötada saame ühe päringuga korraga. Kliendi meeskond saab päringute järjekorda alati muuta (va. hetkel töös olev projekt).

Kliendil on vastutus luua hea sisend

Teie kliendina peate looma meile selge ja arusaadava lähteülesande. Andma vajalikud sisumaterjalid, tekstid, logod (vektor formaadis soovitatavalt) ja vajalikud pildimaterjalid. Mida täpsemalt oma vajadusi selgitate seda paremini saame ülesannet lahendada. Vajadusel aitame küll strateegiliselt kaasa mõelda ja planeerida just teie ettevõttele vajalikud turundus ja kujundus tegevused.

Mida kiiremini tagasisidet annate seda rohkem projekte valmib

Kliendi poolne operatiivne suhtlemine on kasumliku koostöö võti. Mida kiiremini tagasisidet annate seda kiiremini saavad projektid kinnitatud ja valmis. Give disainimeeskonnal on suur kogemus ja üldjuhul oskame briifi lugeda päris hästi. Praktikas võib arvestada, et vahel peab disainitööde puhul töötama selle nimel, et saavutada suurepärane lõpptulemus.

Piiramatu disainipakett võib tunduda ahvatlev ja me oleme valmis vastutama selle eest, et saame mitmekümmne tööga nimekirja. Aga tegelikult on antud teenuse suureks eeliseks paindlikus. Kui soovite disaini tellida siis teate, et teil on olemas partner kes saab koheselt reageerida.

Suuremad tööd jagatakse juppideks

Me pakume tööpäevadel 48 tunnist tähtaega disainikavanditele. Praktikas loodame paljud disainid teile veel kiiremini valmis kujundada. Samas peame jätma endale nö puffri, et töömahtu ühtlustada.

Toon siinkohal lihtsa näite. Kui oleme juba varasemalt varem koostööd teinud ja vajate lihtsamat maandumislehte on täiesti reaalne see tähtajaks valmis kujundada. Arvatavasti vajab maandumislehe kujundus ka mobiilsetele seadmetele mõeldud vaadet. Sellisel juhul loome kõigepealt disainikavandi desktop seadmele, et kinnitada üldine visuaalne stiil, ülesehitus ja sisu. Kui see on kinnitatud siis disainime mobiilivaate.

Piiramatus disainipaketis saate tellida ka terveid mobiiliäppide UI/UX disaine või kodulehti. Aga näiteks 7-8 alamlehelise kodulehekülje kujundamine 48h jooksul pole reaalne. Siinkohal tasub täpsustada, et antud teenusega proovime pakkuda disaini erilahendusi mitte kasutada aluseks nö valmis kodulehe kujundusi. Seega antud projekt tuleks jagada etappideks. Toon siinkohal läbipaistvuse huvides välja kuidas need etappid võiksid välja näha. Enne järgmisele etappile liikumist tuleb kliendi poolt kinnitada eelmine etapp.

  • Esilehe kujunduskavandi loomine desktop seadmetele. Üldine visuaalne stiil.
  • Esilehe kujunduskavand mobiilsetele seadmetele
  • 1-3 kodulehe põhilise alamlehe kujunduskavand desktop seadmetele.
  • Kõikide kodulehe alamlehtede kujundus desktop seadmetele.
  • Mobiilikujunduskavandite loomine
  • Failide ettevalmistamine ja üleandmine arendusse.

Selline töövorm on ennast aastatega õigustanud ja nii jõuame kliendile sobiva ja kvaliteetse lõpptulemuseni kõige mõistlikumalt. Kuna disaini protsess on subjektiivne ja meie eesmärk on kaasata klient otsustusprotsessi siis oleks väga ebapraktiline kujundada valmis terve koduleht ja seda siis esitleda.

Kasutame stock graafikat

Eelmises lõigus mainisin, et pakume disaini erilahendusi. Jah, eesmärk on luua teie brändile unikaalsed disainilahendused. Aga antud disainipaketti raames ei saa me pakkuda erilahendusena illustratsioonide kujundamist, 3D graafika loomist või eraldi fotoseansse. Välismaal on mõned agentuurid kes veebilehtede põhjal pakuvad kuumaksupõhise disainipaketi raames ka erilahendusena 3D ja illustratsioonide loomist. Antud juhul on aga tegemist juba 15000$+ kuumaksega ning ka tööde valmimise tähtajad on oluliselt pikemad. Ehk siinkohal proovime leida tasakaalu kiiruse, hinna ja brändile sobiliku töö vahel ning vajadusel nö stock graafika kasutamine on kõige mõistlikum lahendus.

Pole kõnesid ega kohtumisi

See võib olla nii pluss kui miinus. Hetkel panin selle nö vigade nimekirja. Ma ise ei pea seda tegelikult veaks aga olen elus kokku puutunud klientidega kellele väga meeldib tööstiil "Lets jump to a quick call".

Praktilise poole pealt olen erinevate klientidega töötanud koos üle viie aasta nii, et ühtegi videokõnet või kohtumist pole vaja olnud. Mõne kliendiga on neid vahel tulnud ette aga on ka pikaaegseid kliendisuhteid mis toimivad ideaalselt asünkroonselt. Kokkuvõtvalt annab selline tööstiil juurde nii kiirust kui vabadust. Lisaks kindlustab see selle, et disainerina saan alati lähteülesannet üle lugeda ja vaadata, et minu loodud kujundus kataks ära kõik kirja pandud vajadused.

Tegemist pole tippdisainiga

Eesmärk on pakkuda kvaliteeti ja nii head disaini kui oskame teha. Järgime kõiki häid tavasid ja disainireegleid mida teame. Samas vajab hea disaini loomine katsetamist ja aega. Antud disainipaketis proovime kombineerida disaineri oskused tempoka tööga ja luua tippdisainile lähedased tulemused oluliselt väiksema aja ja raha kuluga.

Pigem võiks öelda, et tegemist on disainitöö liigiga mis muutub ajas paremaks. Mida rohkem me õpime teie brändi tundma ja mida pikemalt sellega töötame seda suuremat mõju saame avaldada.

Nüüd disainipaketi positiivne pool

Saime kokku 8 punkti millele tasub tähelepanu pöörate enne antud teenuse tellimist. Ma ei tahaks öelda, et need on tingimata puudused. Need on punktid mis võivad osadele klientidele mitte nii väga meeldida või tekitada segadust. Teist tüüpi inimeste jaoks on pooled nendest aga oluliseks lisaväärtuseks

Olen ma veendunud, et kuumaksupõhine piiramatu disainiteenus on sobivatele ettevõtetele üli hea lahendus ja nüüd kohe selgitan miks.

Sa ei pea muretsema eelarve üle

Tead täpselt kui palju disainitööde peale kulutad ja saad töid tellida vastavalt oma vajadusele. Siinkohal paljud peavad lahenduseks nö "retainer" mudelit kus agentuur müüb kliendile kindla arvu töötunde.

Kui töötate digiagentuuriga jooksva tunnihinna või "retainer" lepingu põhjal on siin kaks probleemi. Üheltpoolt tunneb agentuur, et kiire töö on karistus. Teed küll hea töö ja kiiresti aga siis teenid vähem raha. Lisaks on ebaselge kui palju mõne töö peale võib aega kuluda. Pean disainerina tunnistama, et pealtnäha sarnase projekti puhul võib kulunud tundide arv erineda kümmneid kordi. Mõnikord ei jooks mõte kohe õiges suunas ja on vaja teha palju muudatusi ideaalse tulemuse saavutamiseks. Teinekord aga tead kohe milline lahendus on sobivaim ja realiseerid selle kiirelt. Lõpuks loeb vaid kvaliteetne lõpptulemus.

Vähem tarbetut suhtlust

Tavalise projekti puhul võib enne reaalselt tööga peale hakkamist olla päris palju suhtlust. On arusaadav, et kliendina soovite teada hinda ja tähtaega. Digiagentuur omaltpoolt aga võtab hinda öeldes riski, et peab antud eelarve piires ka teenuse või toote valmis tegema. Praktikas aga ei ole alati enne projekti kallal töötamist võimalik täpselt aega ette hinnata. Kui hindad varuga osutub hind liiga kõrgeks ja kui hindad tagasihoidlikult ilmneb, et mõlemal poolel oli projektist veidi erinev arusaam.

Kui projekt on hindamis staadiumis on eriti väikeagentuuridel raske lubada kindlaid tähtaegasid. Ehk siis suur osa suhtlusest võib olla kõnede ja e-mailide edasi tagasi saatmine kus proovitakse jõuda mõlemale poolele sobiva lahenduseni.

Vähem planeerimist

Kui oled kuumaksupõhise piiramatu disainipaketi tellija tead alati, et disainer on sinu jaoks olemas ja kättesaadav. Me teame kui kiire võib turundaja või tootejuhi töö olla ja kõikide asjade etteplaneerimine on päris suur hulk tööd. Lisaks ka kõige parema projektijuhtimise juures tuleb ette olukordi kus asjad ei lähe nii nagu vaja.

Disainipaketi kasutamine võimaldab teil tellida just neid kujundustöid mida on hetkel vaja.

Piiramatult muudatusi

Nagu teenuse nimigi ütleb. Piiramatu. Saate disainile anda niipalju tagasisidet kui vaid soovite. Piiramatult muudatusi kindlustab selle, et ka kõige nõudlikum klient jääb lõpptulemusega rahule.

Üldjuhul on nii, et mida kauem klient ja disainer koos töötavad seda täpsemini hakkavad nad üksteist mõistma. Disainer saab aru kliendi ootustest ja maitsest ning luua sobivaid kujundustöid. Õppimisvõimeline klient omakorda saab kuulata disainerit ja hakata teadlikumalt disaini tellima. Kokkuvõttes peaks tulemuseks olema veelgi kiiremini valmivad kvaliteetsed kujundustööd mis toovad ettevõttele kulutatud raha kordades tagasi.

Null bürokraatiat

Rääkisime, et jääb ära eelarvet kinnitamine ja tundide lugemine. Loeb vaid lõpptulemus. Kvaliteetne disain.

Kui soovite endale palgata disainerit siis peate arvestama nii kaasnevate kulude kui paberimajandusega. Esiteks on vaja teha kulutused töötaja värbamiseks. Kusjuures alati jääb risk, et esimesed katsed ei õnnestu või tuleb värbamisega tegeleda perioodiliselt. Palgatööl käivale disainerile on ette nähtud puhkus ja talle peab soetama vajalikud töövahendid. Juba ainuüksi disaineri tööks vajaliku tarkvara peale võite arvestada kuni mitusada eurot kuus.

Piiramatu disainipaketi tellimisel on teil maksta iga kuu üks arve. Tulevikus planeerime Gives tuua turule ka kvartali ja aasta põhised paketid, et viia igasugune tarbetu paberimajandus miinimumini. Kui te ei soovi enam teenust kasutada saate sellest iga kuu lõpus sujuvalt loobuda. Kui teie ettevõttel tekib jälle nõudlus kvaliteetse ja kiire disaini järele saate vabade kohtade olemasolul teenusega jälle mugavalt liituda. Täisajaga palgatöötaja puhul peate järgima erinevaid seaduseid ja töölepingu lõpetamine ei pruugi ka olla nii lihtne.

Kiired tähtajad disainile

Sa võid olla kindel, et saad tellitud disainitööd kiirelt kätte. Enamikele projektidele saab lubada tööpäevadel kiiremat kui 48 tundi tähtaega. Usume, et ka pikematel ja suuremahulisematel projektidel suudame pakkuda disainitöödel konkurentsivõimelisi tähtaegasid. Suuremahuliste projektide puhul kus on vaja natukene teistsugust lähenemist saab piiramatut disaini paketti komplekteerida Give digiagentuuri teiste teenustega.

Professionaalne teenus

Saad ühest kohast ja ühelt tegijalt nii UI/UX disaini kui graafilist disaini. Pole vaja erinevate agentuuride või disainerite vahel pendeldada. Saate ühest kohast lahendused kõikidele oma digitaalse disaini soovidele. Seejuures võite olla veendunud, et töö teostajal on reaalne töökogemus.

Samas ei välista kuumaksupõhise teenuse kasutamine, et teete koostööd teiste disainerite või agentuuridega. Näiteks startupi puhul võib teil olla tööl küll UI/UX disainer kuid vajate püsivalt turundusmaterjalide kujundusi. Või on olukord vastupidine. Maja sees on tööl professionaalne graafiline disainer kes aga ennast veebi ja äppi maailmas väga koduselt ei tunne.

Kvaliteet on täpselt paigas

Selle teenuse turuletoomise eesmärk on muuta hea disain kättesaadavaks rohkematele Eesti ettevõtjatele. Mõistame kui keeruline võib olla disaini tellimine. Kindlasti ei soovi me konkureerida ettevõtetega kelle on võetud tööle suured müügimeeskonnad ja kes lihtsalt massiliselt spämmivad, et teha müüki. Teenuse eesmärk on hoida väikeagentuuri rahavood stabiilsed ja seejuures keskenduda ise sellele mida me kõige paremini oskame. Modernse ja kasutajasõbraliku disaini loomisele.

Esimeses etapis kui testime kuidas teenust vastu võetakse ja milline on klientide tagasiside hoiame mahud väiksena. Kui teenuse järgi on nõudlus siis ei saa välistada, et tulevikus laiendame teenust ja leiame viise kuidas võtta vastu veel rohkem kliente hoides kõrget kvaliteedi taset.

Soodne hind

Usun, et see töömudel aitab ettevõtetel säästa üle 50% disaini kuludest. Loomulikult on võimatu täpseid numbreid välja käia. Meet Frank värbamis äpp pakub sarnase tasemega (UI/UX) disaineri palga põhjal arvutatuna aastakuluks üle 72 000€ + töövahendud, tarkvara ja palkamiskulud. Kui arvestada, et globaalses maailmas ei hoia mitte miski head disainerit töötamast välismaistele ettevõtele siis võib seda palganumbrit pidada pigem tagasihoidlikuks. Lõppkokkuvõttes saab iga ettevõtja raamatupidamisest üle vaadata kui suured on tema kulud disainile ja teha omad arvutused.

Piiramatut disainipaketti tasub katsetada

Kindlasti ei sobi piiramatu disainipakett kõikidele ettevõtele aga kui tunnete, et see võiks olla midagi mis töötab teie jaoks siis ma julgustaks seda katsetama. Loodan, et see teenus aitab vähemalt mõnel ettevõttel saavutada paremaid tulemusi läbi disainiteenuse.

Loe lähemalt ja telli juba täna. Give kuumaksuga piiramatu disainipakett.
(Kiirelt tegutsedes võid juba 48 tunni pärast saada valmis disaini)