UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
SEO

Mis on SEO?

Veeb on tänapäeva ühiskonnas võimsaim infoallikas ning ettevõtetele oluline platvorm klientidega suhtlemiseks. Paljud veebilehe omanikud seisavad silmitsi väljakutsega - kuidas nende veebileht jõuaks potentsiaalsete klientideni? Siin tuleb mängu SEO ehk Otsingumootoritele Optimeerimine. See mitmetahuline protsess on võti, mis avab ukse veebilehe edu suunas.

Mis on SEO?

SEO (Search Engine Optimization) ehk Otsingumootoritele Optimeerimine on protsess, mille abil optimeeritakse veebilehte, et see ilmuks kõrgemal otsingumootorite (näiteks Google) tulemustes. Eesmärk on suurendada loomulikku liiklust veebilehele ja tuua ettevõttele rohkem kliente. Otsingumootoritele optimeerimine hõlmab sisu planeerimist, kirjutamist ja optimeerimist, veebilehe tehnilist ülesehitust ja linkide ehitamise strateegiat. SEO on oluline digiturunduse osa.

SEO versus SEM?

SEO eesmärk on siis veebilehe arendamine nii, et koduleht saaks rohkem orgaanilisi külastusi. Kõik kes on Googlest midagi otsinud teavad, et kõige esimesena näidatakse meile reklaame. Need on eraldatud orgaanilistest tulemustest pisikese "Sponsored" kirjaga.

SEM lahti kirjutatuna Search Engine Marketing ehk siis otsingumootori turunduse eesmärk on saada nii orgaanilisi kui tasulisi tulemusi. SEO on tegelikult SEM alamkategooria.

SEO ja SEM vahe

Üks oluline vahe otsingumootori turunduse ja optimiseerimise juures on kiirus. SEO tegemine võtab aega aga SEM tulemusi võid saavutada juba järgmisel päeval.

Tehnilised nüansid: SEO taga peituv jõud

On hädavajalik tagada, et veebileht oleks tehniliselt optimeeritud. Kiire laadimisaeg, mobiilisõbralik disain ning kasutajasõbralik navigatsioon on vaid mõned näited, mis mõjutavad veebilehe otsingumootorites esile tõusmist. Tehnilised aspektid aitavad otsingumootoritel mõista, mida su veebileht pakub ja kuidas see kasutajatele kasulik võib olla. Lisaks hindavad otsingumootorid kasutajasõbralikku veebilehte paremini.

SEO tehniline pool on antud teema juures kõige lihtsam osa mida täita, ometi ei saa sellega hakkama ka enamik digiagentuure ja kodulehtede tegijaid. Give kodulehe suurepärane positsioon Google otsingumootoris on siinkohal selle kõige paremaks näiteks. Ilma reaalsete backlinkideta ja mahuka sisuta võid rankida vabalt esilehel esimese positsiooni peale. Thank you Google, et pead Givet nr 1 digiagentuuriks Eestis.

Mõnikord läheb SEO täiega katki

Juhtub ka parimatel veebispetsialistidel, et teinekord lähevad asjad täiega valesti. Ka meil juhtus. Kui naudid esimesel positsioonil tiksumist ja oled sinna jõudnud ilma pingutamata siis võib ka pisikene probleem tuua suure üllatuse. Me tõesti ei ole SEO fanatid ja igapäevaselt eelistame oma kodulehe asemel tegeleda kliendi töödega aga õnneks juhtus, et märkasime ning saime koheselt reageerida. Tähtis on, et SEO spetsialist saaks aru kodulehtede ehitamise tehnilisest poolest. Nii saab kõik probleemid operatiivselt lahendada ja tekkinud tagasilöök on ainult lühiajaline.

Kuidas kontrollida oma kodulehe kvaliteeti?

Kui soovite veenduda kui hea on teie praegune koduleht siis leiate kasulike näpunäiteid artiklist Kuidas hinnata oma veebilehe olukorda. Kõikidele tehnilistele aspektidele tasub läheneda teatava loovusega. Saades Google Page Speed testis 4x100 skoori ei tähenda see veel seda, et teie kodulehel on kõik korras ja see jõuab otsingumootorites esimesele kohale. Lõplik skoor ei pea kindlasti olema 100 punkti 100st. Oleme korduvalt endale tõestanud, et see on võimalik ja mitte midagi keerulist aga ka 85+ punkti toob samahäid tulemusi või isegi paremaid. Võib juhtuda, et leiate vajaduse oma kodulehte uuendada. Kui soovite keskmisest paremat ja unikaalse disainiga kodulehte mis toob teie ettevõttele tulemust saate lugeda lähemalt kodulehtede valmistamisest.

Hea sisu: Võtmetegur eduka SEO strateegia taga

SEO ei piirdu ainult tehniliste aspektidega. Sisu mängib võtmerolli selle protsessi käigus. Hästi struktureeritud ja väärtuslik sisu on alus, millele otsingumootorid tuginevad. Mõtle oma veebilehte kui teadmisteallikale, mis vastab küsimustele ja pakub kliendile väärtuslikku teavet. Oluline on leida tasakaal otsingumootorite nõuete ning lugejate vajaduste vahel. Sisu peaks olema loetav, informatiivne ja kaasahaarav.

Kui mõtestada otsingumootorite turundust kasutaja ning otsingumootori ehk Google seisukohas siis võiks seda sõnastada nii. Google eesmärk on kasutajale pakkuda kõige kiiremini tulemust mis lahendaks otsija probleemi. Ehk Google algorütmid proovivad mõista mis on inimese vajadus ning vastavalt sellele järjestada nii, et kõige täpsem vaste on kõike üleval pool.

Kui head sisu ei viitsi teha

Google pakub veebilehe omanikele võimalust osta ka konkreetse märksõnaga enda link otsingutulemustesse. Seda teenus kannab Adwordsi nime.

Makstud otsingutulemused ilmuvad tavaliselt otsingumootori lehtede alguses või lõpus ning on tähistatud SPONSITUD sildiga, mis näitab, et tegemist on makstud tulemusega. Reklaamid genereeritakse vastavalt kasutaja sisestatud märksõnadele. Makstud otsingutulemused on tavaliselt tekstilised, koosnedes pealkirjast, kirjeldusest ja lingist, mis suunab kasutajaid reklaamijate veebilehtedele.

Linkide võim: Tee teisteni

Üks olulisemaid aspekte SEO maailmas on linkide ehitamise strateegia. Kvaliteetsed ja asjakohased välislingid (backlingid) suunavad otsingumootorite tähelepanu ning tõstavad teie veebilehe autoriteeti. Samuti on oluline luua veebilehe sisemisi linke, mis aitavad külastajatel hõlpsasti erinevate lehtede vahel liikuda. Linkide strateegia on nagu võrgustik, mis ühendab erinevaid osi terviklikuks tulemuseks.

Linkide ehitamisega tasub olla ka ettevaatlik. Umbes 10-15 aastat tagasi oli välislinkide ostmine küll ebaeetiline aga effektiivne strateegia oma veebilehe otsingumootorites ettepoole tõstmiseks. Tänasel päeval uskudes SEO spetsialiste võib sellega saada üsna kiirelt ja kõvasti karistatud. Praktiliselt on aga paljud sisuturundus artiklid ka sama põhimõttega ja otseselt sellist strateegiat me ei välstaks. Igale konkreetsele olukorrale tuleb vaadata otsa ja mõelda mis on selleks parim lahendus.

Kuidas saada backlinke?

  • loo head sisu, et inimesed jagaksid ja viitaksid sellele
  • avaldage pressiteateid oma tegevusest
  • kirjuta teistele veebilehtedele oma eriala teadmistest ning saad viite tagasi
  • osalege foorumi aruteludes, pakkuge väärtust ja sobivusel jagage rohkem infot oma kodulehelt
  • ehitage tööriistu või materjale mille kasutamisest ning jagamisest saavad inimesed kasu
  • loo endale sotsiaalmeedia profiilid ja lisa sinna oma veebilehe aadress. (Siinkohal minnes detailidesse tasub mainida, et paljud võrgustikud kasutavad ka nofollow linke mis ei pruugi soovitud effekti anda)
  • käige podcastides ja veebiseminaaridel. Enamasti jäetakse külalise info ka sinna ning lisatakse lingid.

Kvaliteetsed backlinkid tõstavad veebilehe autoriteeti ja parandavad otsingumootorite nähtavust.

Otsingumootori turunduses edu saavutamine

SEO nõuab pühendumist, pidevat õppimist ning kohanemist muutuva digimaailmaga. Sisu, tehnilised aspektid ja linkide strateegia moodustavad terviku, mis aitab teie veebilehel jõuda kõrgemale otsingutulemustes ning seeläbi jõuda rohkemate klientideni.

Gives me otseselt SEO optimiseerimise projektidega ei tegeleda kuna ausaltöeldes on see igav ja nüri töö mis sarnaneb pigem raamatupidamise kui loovagentuuri tööga. Julgen väita, et kollektiivselt oskame SEO maagiat ja meie tehtud kodulehed on tugeva tehnilise vundamendiga. Kujundus strateegia ning oskuslikult planeeritud veebilehe arhidektuuri toob kaasa hea otsingumootorites leitavuse. Teeme teile hea kodulehe.