UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
UUS! Kuumaksu põhine disainiteenus
FramerKoduleht

Mitmekeelne koduleht Frameris

Populaarne No-Code veebiehitus tööriist Framer toetab nüüd kiirelt ja mugavalt mitmekeelsete kodulehtede loomist. Võin käsi südamel öelda, et nii kiiresti ei ole mina 20 aasta jooksul veel ühelegi kodulehele mitmekeelset lahendust suutnud luua. Suure osa tööst tegi ära küll AI (tehisintellekti) aga peaks mainima, et see on üks mõistlikumaid kasutuskohtasid mida olen näinud.

Veebivalmistamis tööriist Framer

Framerit siinkohal pikalt tutvustama ei hakka. Lühidalt on tegemist rakendusega millega no-code põhimõttel valmistada põhiliselt tutvustavaid ja turunduse suunaga veebilehti. Tegemist on üsna uue tootega aga julgen väita, et Frameri turuletulek on muutnud veebilehtede valmistamist igaveseks. Frameris käib kodulehekülje ehitamine läbi visuaalse kasutajaliidese. Ka varasemalt oli sarnaseid rakendusi olemas kuid peale Webflow, Squarespace ja Wixi ei olnud need saavutanud suuremat populaarsust. Veebidisaineri vaatest tundusid enamik pigem mänguasjadena kus viimistletud ja unikaalse kodulehe tegemine takerdub ikka mõne puuduva funktsiooni taha. Start-up-ile ja väiksemale ettevõttele on aga Framer ideaalseks viisiks kuidas kiiresti ja odavalt saada tipptasemel koduleht. Nüüd siis ka mitmekeelsena.

Kui soovid Frameri kohta rohkem teada saada loe selle teemalist artiklit Frameriga kodulehtede valmistamine.

Mitmekeelsed kodulehed

Mitmekeelne kodulehekülg on veebileht, mis on loodud nii, et seda saab hõlpsasti lugeda ja navigeerida mitmes erinevas keeles. See on oluline nende veebisaitide jaoks, mis soovivad jõuda ja teenindada publikut erinevatest keelerühmadest.

Millistes keeltes teie veebisait peaks olema sõltub teie sihtgrupist ja kodulehe eesmärkidest. Eestis on enam levinumateks keelteks, Eesti, Inglise ja Vene. Mahukamad ja rahvusvahelised kodulehed kasutavad aga rohkem keeli.

Tegelikult sai ju varem ka Frameris teha mitmekeelset kodulehte. Tegid veebilehe esikülje näiteks Eesti keeles ja siis lisasid alamleheks /en aadressile Inglise keelse lehe. Teoorias kõik töötas aga praktikas on sellisel lähenemisel mõned puudused. Näiteks SEO kohapealt puudub siis lehe koodis märge mis keeles on veebi sisu. Lisaks on lehtede haldamine ja omavahel linkima panek üsna suur käsitöö. Ehk selline lahendus sobis pigem maandumislehtede jaoks.

Frameri AI-põhine mitmekeelse kodulehe lahendus

Vaata Frameri enda tutvustus videot

Tegemist on tõesti lihtsa lahendusega kus saad Frameris kiiresti kujundada moodsa, kasutajasõbraliku ja hea SEO-ga kodulehe ning selle siis AI abiga lihtsasti ära tõlkida. Loodan, et see uuendus muudab Frameri ka Eesti klientide hulgas populaarsemaks ning tõstab siinset veebiagentuuride taset kõrgemal. Enam ei ole ühtegi vabandust miks peaks tegema igava kodulehe.

Millega arvestada Frameris mitmekeelse kodulehe loomisel

Frameri loodud kodulehekülje tõlkimis lahendus on küll kõige lihtsam ja mugavam viis kuidas saada endale mitmekeelne koduleht aga kindlasti tasub tähelepanu pöörata paarile punktile.

  • Tasulise paketti (28€ kuus kui maksta aasta korraga) kasutajad saavad hetkel lisada 1 keele ja AI abiga teha kuni 500 tõlget. Üheks tõlkeks loetakse ühte teksti gruppi. Minu paari lehelisel arhidektuuribüroo kodulehe tõlkimine oli 185 ühikut.

  • Business paketi (hind ei ole avalik) kasutaja saab muidugi tõlkida nii palju kui vaja aga eks sellisel juhul on tasud ka juba kõrgemad. Täpsemalt saab Frameri hindadega tutvuda siin: https://www.framer.com/pricing

  • Tegemist on väga kasutajasõbraliku lahendusega aga endiselt poolkinnise süsteemiga. Ehk enne Frameris kodulehekülje tegemist peab selgelt läbi mõtlema oma vajadused ja tulevikuplaanid kodulehega. Kui vajate sellejuures abi siis hea meelega kuulame Gives ära teie ideed ja vajadused ning oskame arvatavasti soovitada milline lahendus võiks olla antud hetkel kõige mõistlikum.

Kodulehe valmistamisel kaalu Framerit

Kui teil on plaanis kodulehte uuendada ja ei soovi veebiarendusele pikalt aega kulutada tasub kaaluda kodulehe tegemist Frameris. Kindlasti tasub enne lõppliku valiku tegemist kaaluda kõiki plusse ja miinuseid mis erinevatel süsteemidel on ja otsustada mis on just teie ettevõtte jaoks mõistlikuim lahendus.

Kui soovite veebilehe valmistamisega abi siis arvatavasti saame teid aidata. Alustuseks võib tutvuda kodulehtede tegemise teenusega.